Pár slov o mně

 

Jmenuji se Lada Záhlavová a narodila jsem se 5. 1. 1981 v Třinci. Jsem umělkyně, překladatelka a průvodkyně životem. Nejsem kartářka a nespecializuji se na výklad budoucnosti. Za svůj život jsem se několikrát stěhovala, což mne naučilo přijímat změny, mít domov ve svém srdci a nelpět na tom, co už mi neslouží. Nyní žiji v Hradci Králové, ale sezení provádím i v Českých Budějovicích a Praze.

Již od dětství jsem vnímala silné spojení s přírodou a vesmírem a všímala si, jakou moc má naše myšlenka a slovo. Vnímala jsem, že když se řídím svou intuicí a nechám se jí ve svém životě vést, život plyne mnohem lépe, než když se pořád něčeho držím a snažím se být dobrá pro ostatní. V životě jsem často procházela situacemi, které mne učily skutečně důvěřovat svému vnitřnímu vedení i přes to, že ostatní tvrdí opak a snaží se vám poradit sice „v dobré víře“, ale nevhodným a často manipulativním způsobem, který se spíše zakládají na jejich strachu.

Často se takto snažíme plést jeden druhému do života a vlastně konáme medvědí službu. Divíme se potom, že se nás ostatní buď straní nebo naopak se na nás lepí a bez naší rady neudělají krok. Je to proto, protože se ve své podstatě snažíme zachraňovat sami sebe. Čteme situaci na základě našeho zranění, a ne na základě skutečné intuice.

Naše intuice nám totiž nikdy neříká, abychom někoho hlídali a kontrolovali jeho kroky. Pouze nám ukáže, jak ta cesta vypadá a jaké jsou možnosti. Tento obraz se nám nemusí líbit, ale zároveň nemáme právo ostatním vnucovat náš strach. Dotyčný tou danou situací totiž vůbec nemusí projít stejným způsobem jako tehdy my. Nebo projde a něco ho to naučí. Nejlepší je dotyčnému ukázat, kudy vedou následky jeho činů a myšlení a podnítit ho k zamyšlení, jak může sám změnit svůj postoj. Ukázat mu, že v něm je ta síla, ten tvůrce, který si umí najít své místo na světě.

Mým přáním je i vám předat tuto moudrost a pomoci vám na cestě k vaší vnitřní síle. Každý z nás má na světě své místo, a to místo je v našem srdci. Nikdo tu není jen tak pro nic za nic, neobdarovaný nebo bez talentu. To jsou jen výmluvy našeho strachu. Ano, někdy může trvat delší dobu, než se k sobě dostaneme, ale o to nejde. Důležité je znovu se probudit do své hravosti a přirozenosti. Nehledat všespasitelnou pilulku na vše na straně jedné a zároveň se k sobě chovat vlídně a mít se sebou trpělivost.

Těším se na vás a přeji krásný a zázračný život.