Automatická kresba

Automatická kresba je metoda, která pomáhá člověku vyjádřit vše, co je skryto v hloubce. S její pomocí můžeme objevit skryté bloky a rozpustit je. Můžeme ji použít rovněž pro diagnostiku jednotlivých orgánů, vztahů, pro náhled do různých fází našeho života (prenatál, dětství, dospělost) a také pro tvorbu energetických obrázků.

Může automatickou kresbu používat každý?

Automatickou kresbu může používat každý člověk. Jako u každé metody platí i u automatické kresby, že je třeba ji nejdříve použít pro svůj vývoj a potom teprve můžeme kreslit pro ostatní. Platí to nejen pro diagnostiku zdraví a vztahů, ale také pro kresbu energetických obrázků. Zezačátku z vás totiž začnou vyplouvat různé nečistoty a pokud byste v této fázi někomu kreslili podpůrný obrázek, můžete mu spíše uškodit. Také jde o to, že váš individuální rukopis potřebuje nějakou dobu než se usadí a ustálí. Každému to trvá různě. Pro tento účel je jedna užitečná rada: Procvičovat a procvičovat.

Jak na to?

Automatickou kresbu je třeba provádět v klidném prostředí, kde vás nic nebude rušit. Zejména zezačátku, kdy se této schopnosti otevíráte byste měli pro sebe najít tiché místo a požádat okolí, aby vás chvíli nerušili.

  • Sedněte si, rozprostřete před sebe pastelky a položte před sebe papír.
  • Sepněte ruce a přivřete oči.
  • Požádejte Archanděla Rafaela a vaše Vyšší Já o podporu a ochranu v průběhu kresby.
  • Vyslovte, co byste chtěli zachytit (jakého tématu se má vaše kresba týkat)
  • Počkejte na první impuls a vyberte si pastelky, které vás v tuto chvíli zaujmou. Nic necenzurujte, nezabývejte se tím, jak se k sobě barvy hodí. Jakmle na vás podobné myšlenky přijdou, začněte znovu.
  • Nechte Vaši ruku, aby si vybrala první pastelku a dotkněte se jí papíru. Ruka se po chvíli sama rozjede. Pokud cítíte, že máte vzít další pastelku, udělejte to. Tímto způsobem pokračujte, dokud nebudete mít pocit, že jste hotovi.
  • Zezačátku bude vaše kresba možná chaotická nebo nakreslíte pouze malé útržky, ale z toho si nic nedělejte. Postupem času zjistíte, že se vaše schopnost napojení lepší.
  • Seanci ukončete poděkováním vašemu Vyššímu Já a Archandělu Rafaelovi.

Jak číst v tom, co jsem nakreslil/-a?

Často se setkávám s dotazy, jak v takovém obrázku číst. Interpretace chce trochu cviku a trpělivosti. Někdy odpověď nepřijde hned nebo přijde v podobě pocitů, které zezačátku nelze identifikovat. 

Nejlepší je se na obrázek chvíli dívat a zapisovat si první dojmy, které vás napadnou. Může to nějakou chvíli trvat. Někdy nás správná odpověď napadá hned, ale protože jsme my lidé tvorové nedůvěřiví, tak máme tendenci tuto možnost zavrhnout. Obrázek na vás může promluvit také dodatečně poté, co jste si již mysleli, že již bylo vše řečeno.