Pomoc ostatním

09.11.2016 11:05

Skutečná pomoc ostatním začíná v porozumění potřebám našeho Božského jádra. Ponoříme-li se do své podstaty a vnímáme-li, co je skutečně podporující, bude pro nás snadné dívat se očima Božství i na ostatní bytosti. Uvidíte i jejich vlastní Božské jádro a jeho tužby. Z tohoto bodu již bude možna pravá pomoc a nikoli podpora strachů a iluzí, což se často stává, když něčí stav posuzujeme jen podle vnějších projevů strachu. 

Pokud vidíte topícíhose člověka, samozřejmě neprojdete okolo, aby se tam bezmocně plácal. Podáte mu rychle kus prkna, větev, nebo pro něj skočíte a chytíte jej zezadu za límec, abyste jej odtáhli ke břehu. 

Nebudete ho chytat a tahat na svá záda, protože v záchvatu paniky by Vás tento člověk strhl pod hladinu a utopili byste se oba, což je zbytečné. Nebudete mu nadávat, proč tam lezl a řešit ho. To už je jeho věc, zda si příště dá pozor, naučí se plavat a podobně.
 
A tak je to i s jinými druhy pomoci. Pomáhám-li čistě, neobětuji svou životní sílu, ale manifestuji ji ve světě tak, aby i ten druhý ji v sobě objevil a rozhodl se, zda ji přijme nebo ne. V žádném případě neřídím kroky dotyčného a ani je neopravuji. Toto je rovněž zbytečné a zatěžující pro obě strany. Místo toho vyjádřím této bytosti důvěru v jeho vlastní rozhodnutí a skrze světlo v sobě ukážu mu jeho vlastní záři. 
Při skutečné pomoci již nevidíme v člověku především nedostatky, ale vidíme jeho možnosti, kterými svůj život může uvést do souladu. Taková pomoc bude podporující pro všechny strany a dojde k velkému energetickému posunu v celé komunitě.